Βέροια και Αλμωπός Αριδαίας πέτυχαν εμφατικές νίκες επί των Απόλλων Λάρισας (5-1) και Καβάλας (6-0) αντίστοιχα, επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα Καραϊσκάκης, ΟΦ Ιεράπετρας και Θεσπρωτός. Πέμπτη σερί νίκη για την Ξάνθη, ισόπαλοι αναδείχθηκαν Πιερικός και ΠΑΟΚ Β’, ενώ και τρία παιχνίδια αναβλήθηκαν (Απόλλων Πόντου – ΑΕΛ, Κηφισιά – Ζάκυνθος, Ρόδος – Καλλιθέα).

Βόρειος Όμιλος

Η -πρώτη στη βαθμολογία του Βορείου ομίλου- Βέροια άνοιξε το σκορ με τον Μπουκουβάλα στο 16′, ενώ στο 17′ το 47′ και το 51′ ο Πασάς έδωσε στην ομάδα του διαστάσεις θριάμβου στο σκορ, με τον Ζαχόπουλο στο 59′ να μειώνει σε 4-1 και τον Φοφανά στο 70ο λεπτό να γράφει το τελικό 5-1 ενάντια στον Απόλλωνα Λάρισας.

Πέμπτο διαδοχικό «τρίποντο» για την Ξάνθη, που υποδέχθηκε στα «Πηγάδια» τον Ολυμπιακό Βόλου και επικράτησε με 2-0. Ο Διαμαντόπουλος έκανε το 1-0 στο 23′ και ο Κόλα στο 77′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Νότιος Όμιλος

Ο ΟΦ Ιεράπετρας επικράτησε στο ντέρμπι της Κρήτης μέσα στην έδρα της Επισκοπής με 1-0, στο πλαίσιο του Νοτίου ομίλου.

Στην 7η θέση της βαθμολογίας… σκαρφάλωσε η Καλαμάτα, η οποία πέτυχε την δεύτερη της εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα. Στο 51′ η ομάδα του Αναστόπουλου προηγήθηκε με τον Φελίπε και στο 68′ ο Μόζερ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Νίκη και για τον Καραϊσκάκη, που επικράτησε του Εργοτέλη με 3-2. Ο Ντοναλντόνι στο 24΄ έκανε το 1-0, με τον Ναζίμ στο 29′ να διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων. Ο Εργοτέλης στο 47′ μείωσε σε 2-1 χάρη στο τέρμα του Κόνραντ και ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε είκοσι λεπτά αργότερα. Στο 85′ οι γηπεδούχοι πέτυχαν το νικητήριο τέρμα με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σταματή.