O Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε σήμερα στο Μιλάνο απέναντι στην Αρμάνι και γνώρισε την ήττα με 75-54 στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Euroleague.

Μετά τη λήξη της αναμέτρησης, ο τεχνικός των πρασίνων, Δημήτρης Πρίφτης, μιλώντας στη συνέντευξη Τύπου, τόνισε πως η αρχή του δευτέρου ημιχρόνου κόστισε πολύ στην ομάδα του σήμερα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Δημήτρη Πρίφτη:

«Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλοί και είχαμε τον έλεγχο του ρυθμού. Στην τρίτη περίοδο κάναμε τη χειρότερη δυνατή αρχή. Μπήκαμε στην επανάληψη με πολλά λάθη και η Αρμάνι πήρε τη διαφορά.

Δυστυχώς, δεν κάναμε αρκετή προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο, για να μειώσουμε και να δείξουμε πως έχουμε πιθανότητες. Η Αρμάνι κράτησε τη διαφορά που έχτισε στο τρίτο δεκάλεπτο μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης. Αυτό ήταν πολύ κακό για εμάς».

Επιμέλεια: Πάνος Γαλάνης